Безпристрастен поглед върху лозаризма

Безпристрастен поглед върху лозаризма

Безпристрастен поглед върху лозаризма

Blog Article



Целта на курса по Овощарство на тропика и субтропика е да се дадат на студентите познания, относно отглеждането на листопадни и нелистопадни овощни видове съобразно климатичните и почвени условия на тропични и субтропични райони.

Засаждането в ямки е най-разпространения начин у нас. При него прихващането на лозите е много добро.

Кореновата система се покрива с влажен, чист, речен пясък, който периодично трябва да се навлажнява. Ако не се разполага с пясък е възможно корените да се покрият и с влажна почва.

Те са пряко свързани със състава на почвата, температурата и достъпа до пряка слънчева светлина.

Полезно  ПлевелиБолестиНеприятелиКарантинаБио ЗемеделиеБио КонтролГОРИСЕЛЕКЦИЯХРАНИ агро практикиЗЪРНОПРОИЗВОДСТВОТЕХНИЧЕСКИ КУЛТУРИЗАЛЕНЧУКО ПРОИЗВОДСТВООВОЩАРСТВОЛОЗЕБИО АГЕНТИАгро ПрогнозаВИЗУАЛНА ДИАГНОСТИКА

Лозе Лозе (мн.ч. лозя) е място, където се отглеждат лози. Науката, която се занимава с отглеждането на лози и производството на грозде, се нарича лозарство.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Во последните неколку години одделението посветува посебно внимание на локалните и автохтоните сорти. лозарство Исто така, се работи на селекција и хибридизација на постоечкиот материјал, со цел искористување на генетските ресурси како основа за добивање клонови и нови сорти винова лоза.

Дисциплината Помология запознава студентите с районираните и перспективните български и чуждестранни сортове, определени за създаване на нови овощни насаждения в нашата страна.

По дисциплината „Технологии в лозарството“, студентите  получават подробна теоретична информация за съвременните аспекти в агротехниката на лозата.

Според нея в близко бъдеще основният проблем ще бъде достъпът до вода, без която не може да се отглежда грозде.

Ново: Данъчните ще разрешат стоката да излиза от градините без точно тегло

През Средновековието в християнските манастири традицията се запазва.

В края на вегетацията и плододаването през септември-октомври е необходимо да се подхрани с калий.

Report this page